Názov školy | Súkromná stredná odborná škola, SNP 1202/14, 026 01 Dolný Kubín |
Adresa školy | SNP 1202/14 |
Telefón | 043 5526 602, 0911040266 |
zastupcassosdk@gmail.com | |
WWW stránka | https://sukromnaskolazemko.edupage.org |
Priezvisko, meno | telefón | ||
---|---|---|---|
Riaditeľ | Mgr. Peter Zemko | 0911040266 | riaditelssosdk@gmail.com |
Výchovný poradca | Mgr. Alena Kalinčiaková | 0911040266 | alenakalinciakova@gmail.com |
Koordinátor prevencie | RNDr. Lenka Floreková | 0911040266 | florekovalenka@gamil.com |
Školský špeciálny pedagóg | PaedDr. Miroslav Borák | 0911040266 | borakmiro@azet.sk |
Školský digitálny koordinátor | Mgr. Zuzana Babicová | 0911040266 | zuzka.babicova@gmai.com |
Titl., priezvisko, meno | Kontakt | Funkcia | |
---|---|---|---|
predseda | Mgr. Babicová Zuzana | zuzka.babicova@gmail.com | |
pedagogickí zamestnanci | Mgr. Alena Kalinčiaková | alenakalinciakova@gmail.com | Výchovný poradca |
ostatní zamestnanci | Ing. Peter Calík | calkpeter948@gmail.com | MOV |
zástupcovia rodičov | Janka Hromadová | 0911040266 | |
Daniela Líšková | 0911040266 | ||
zástupca zriaďovateľa | Mgr. Anna Frančáková Gluchová | 0911040266 | |
iní |
Názov | Súkromná stredná odborná škola, s. r. o. |
Sídlo | SNP 1202/12 |
Telefón | 0911040266 |
riaditelssosdk@gmail.com | |
IČO | 47365773 |
RADA ŠKOLY PRI SÚKROMNEJ STREDNEJ ODBORNEJ ŠKOLE, SNP 1202/14, DOLNÝ KUBÍN
na školský rok 2022/2023
Rada školy pri Súkromnej SOS, SNP 1202/14, Dolný Kubín plánuje v školskom roku 2022/2023 3 prezenčné riadne zasadnutia a 3 hlasovania per rollam", ktoré sa uskutočnia v nasledovných termínoch:
1. August 2022 (per rollam")
a) Plán práce rady školy na šk. rok 2022/2023
2. Október 2022 (prezenčne)
a) Informácie o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno- vzdelávacieho procesu
b) Skutkový stav naplnenia plánu výkonov v šk. roku 2022/2023
c) Školský vzdelávací program
d) Správa o výchovno-vzdelávacej činnosti školy za školský rok 2021/2022
e) Ostatné aktuálne
3. Január 2023 (per rollam")
a) Kritériá prijímacieho konania pre šk. rok 2023/2024
b) Výročná správa školy za rok 2022
4. Február 2023 (prezenčne)
a) Ustanovujúce zasadnutie novozvolenej rady školy
b) Štatút rady školy
c) Ostatné aktuálne
5. Marec 2023 (prezenčne)
a) Správa o výsledkoch hospodárenia školy, čerpanie rozpočtu školy za rok 2022 b) Analýza výsledkov výchovno-vzdelávacieho procesu za 1. polrok šk. roka 2022/2023
c) Náborová činnosť - predbežný záujem o štúdium na šk. rok 2023/2024
d) Nadstavbové štúdium v šk. roku 2023/2024
e) Ostatné aktuálne
6. Jún 2023 („per rollam")
a) Návrh na štruktúru študijných a učebných odborov a počtu žiakov a tried 1. ročníka
pre šk. rok 2023/2024
b) Návrh na úpravu ŠkVP v šk. roku 2023/2024
c) Ostatné aktuálne
Vypracoval: Mgr. Zuzana Babicová, predseda RŠ
Počet žiakov školy: 109
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
Trieda | Počet žiakov |
---|---|
I.A | 10 |
I.B | 15 |
I.C | 4 |
I.N | 4 |
II.A | 6 |
II.B | 13 |
II.C | 2 |
II.E | 6 |
II.N | 6 |
III.A | 16 |
III.B | 11 |
IV.A | 12 |
Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
---|---|---|---|---|
TPP | 15 | 1 | 14.80 | 1 |
DPP | 0 | 0 | 0 | 0 |
Znížený úväzok | 2 | 0 | 2 | 0 |
ZPS | 0 | 0 | 0 | 0 |
Na dohodu | 4 | 0 | 4 | 0 |
počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
---|---|---|---|
učiteľov | 1 | 19 | 21 |
vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
spolu | 1 | 19 | 21 |
Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
---|---|---|---|---|---|
Mladý stolár 2023 | 2 | x | |||
Skills Slovakia - murár 2023 | 2 | x | |||
Skills Slovakia stolár | 2 | x |
Akcie školy 2022/2023 - Prehľad
poradie dátum názov zodpovední triedy
1 05.09.2022 Slávnostné otvorenie šk. rok 2022/2023 všetci všetky triedy
2 06.09.2022 BOZP + šk. poriadok TU + ostatní učitelia všetky triedy
3 07.09.2022 Účelové cvičenie Drígeľ, Jančeková, Bartošová, Ondrejášová, Borák I.A, I.B, I.C, II.A, II.B, II.C
4 16.09.2022 1. Riaditeľské voľno všetky triedy
5 14.09.2022 Pravda o drogách - prednáška Drígeľ, Jančeková, Remková, Bartošová I.A, I.B, II.A, II.B (KAD), III.A, III.B
6 27.09.2022 Aktualizačné vzdelávanie - rozvíjanie pedagogických digitálnych kompetencií, aSc, EduPage Babicová + všetci vyučujúci
7 30.09.2022 Výstava húb Had, Zvonárová, Bencúrová, Jančeková I.A, I.N, III.A, II.N, II.A, III.B
8 03.10.2022 Anglické divadlo - The last wish Bartošová, Matiová I.A, II.A, I.N, II.N, IV.A, III.A
9 12.10.2022 ZRPŠ TU + ostatní učitelia všetky triedy
10 13.10.2022 Považská galéria v Žiline Borák iI.A
11 18.10.2022 Stužkovanie maturantov Kalinčiaková + ostatní pozvaní učitelia IV.A
12 18.10.2022 Burza SŠ Kalinčiaková, Remková III.A, III.B - vybraní žiaci
13 18.10.2022 Aktualizačné vzdelávanie - inklúzia žiaka so ŠVVP na SŠ Borák + všetci vyučujúci
14 20.10.2022 Kurz - trvalá na mihalnice Prílepková, Macková III.A
15 27.10.2022 Readycon Babicová, Zvonárová I.N, II.N, III.A, III.B
16 27.10.2022 Halloween party Floreková, Zvonárová I.A, I.B, II.A, III.A, III.B
17 28.10. - 01.11.2022 Jesenné prázdniny
18 07.11.2022 Svet peňazí - hudobno-výchovný koncert Had, Jančeková, Žákovičová I.A, I.B, I.C, II.A, III.B, II.C, I.N, II.N, IV.A
19 07.11.2022 Exhibičná ukážka - Box Drígeľ, Floreková, Borák I.A, I.B, I.C, II.A, III.B, II.C, I.N, II.N, IV.A
20 07.11.2022 Kým kohút nezaspieva - divadelné predstavenie Kalinčiaková, Borák III.A, I.N, II.N, IV.A
21 08.11.2022 i-Bobor - súťaž Jančeková + TU III.A, II.N
22 18.11.2022 2. Riaditeľšké voľno
23 21.11.2022 Imatrikulácia prvákov Jančeková, Bbicová, Bencúrová, Floreková, Ustaníková, Drígeľ, Žákovičová I.A, I.B, I.C, III.B
24 30.11.2022 Žilina - priemyselná zóna exkurzia Kalinčiaková IV.A
25 09.12.2022 Kadernícko-kozmetická súťaž - Disco 80`s Prílepková, Macková, Remková, Ustaníková I.B, II.A, III.A, I.N, III.B, IV.A - (vybraní žiaci)
26 13.12.2022 Vianočné dielne Floreková, Zbabicová, Žákovičová, Bencúrová, Jančeková, Kalinčiaková, Zvonárová, Ondrejášová, Bartošová, Ustaníková, Matisová I.A, I.N, II.A, IV.A,
27 13.12.2022 Mikulášsky stolno-tenisový turnaj Drígeľ, Calík, Had I.C, II.N
28 15.12.2022 Ekotopfilm Babicová, Zvonárová, Floreková I.A, II.A, II.B
29 16.12.2022 Slovlepex Bziny - exkurzi Calík III.A (ODNV), II.B (STO)
30 20.12.2022 Multimediálna prednáška v MsKS - Svet médií Babicová, Kalinčiaková I.A, II.A, III.A, III.B, II.N, I.B
31 21.12.2022 Prehliadka historického censtra - Vianočná Trnava Babicová, Zvonárová I.A, III.B, III.A
32 23.12.2022 - 06.01.2023 Vianočné prázdniny
33 31.01.2023 Polročné vysvedčenie - odovzdávanie výpisov
34 20. - 24.02.2023 Lyžiarsky výcvik Drígeľ, Zemko I.A, I.B, I.C
35 27.02. - 03.03.2023 Jarné prázdniny
36 14.03.2023 Oranské múzeum, Orvská knižnica - edukačný program Floreková, Žákovičová I.A, II.A
37 14.03.2023 EČ a PFIČ MS Zvonárová + dozorkonjúci vyučujúci a administrátori IV.A, II.N, II.E
38 15.03.2023 Oravká galéria - edukačný program Bartošová, Drígeľ I.A, II.A
39 15.03.2023 EČ a PFIČ MS Zvonárová + dozorkonjúci vyučujúci a administrátori IV.A, II.N, II.E
40 16.03.2023 Majstrovstvá žiakov v lyžovaní a snowboardingu stredných škôl ŽSK Drígeľ III.A (vybraní žiaci)
41 24.03.2023 Divadelné predstavenie v anglickom jazyku Matisová III.A, IV.A, II.N
42 29.03.2023 Biblická olympiáda Lakoštík III.A (vybraní žiaci)
43 29.03.2023 Prednáška o odborných kurzoch a školeniach - Vzdelávanie Orava Bartošová, Had, Kalinčiaková III.B, IV.A, II.N
44 04.04.2023 Výtvarné spektrum 2023 - výstava v OKS DK Žákovičová II.A (KAD)
45 05.04.2023 Deň Zeme Drígeľ, Had, Calík I.B, II.B, III.B, III.A, II.N (len chlapci)
46 05.04.2023 Prednáška - Ako alkohol pôsobí na plod Floreková, Jančeková, Bencúrová I.A, I.B, I.N, II.A, II.B,III.B, III.A, IV.A (len dievčatá)
47 18.04.2023 UPSVaR - čerpanie dotácie na podnikanie Babicová, Kalinčiaková IV.A, II.N
48 24.04.2023 Deň Zeme - workshop Žákovičová, Floreková, Bencúrová I.A, I.B, I.C, II.A,
49 24.04.2023 Deň Zeme - oravské múzeum Bartošová, Drígeľ, Zvonárová, Jančeková I.A, I.B, I.C, II.A, II.C, III.A, III.B
50 24.04.2023 UPSVaR - čerpanie dotácie na podnikanie Babicová, Calík, Zvonárová III.A, III.B, II.C
51 25. - 27.04.2023 Celoslovenské kolo súťaže - Skills Slovakia Nitra Calík III.A (ODNV vybraní žiaci)
52 03.05.2023 Prednáška - Monitoring zdravotného stavu SZŠ DK Jančeková, Floreková,Bartošová, Bencúrová I.A, I.B, I.C, II.A, II.CB, I.N
53 03.05.2023 Hasičský a záchranný zbor DK Jančeková, Floreková,Bartošová, Bencúrová I.A, I.B, I.C, II.A, II.CB, I.N
54 03.05.2023 KOŽAZ Drígeľ, Kalinčiaková, Remková, Calík III.A, III.B, II.C
55 03.05.2023 PČOZ - praktická časť odbornej zložky MS Babicová, Had, Prílepková, Macková IV.A, II.N, II.E
56 04.05.2023 Účelové cvičenie Drígeľ, Borák, Calík, Bartošová I.A, I.B, I.C, II.A, II.B, II.C
57 04.05.2023 Pobyt v prírode - Párnické jazerá Drígeľ, Calík, Bartošová, Bencúrová I.N
58 04.05.2023 KOŽAZ Drígeľ, Bartošová, Calík III.A, III.B, II.C
59 04.05.2023 PČOZ - praktická časť odbornej zložky MS Prílepková, Macková IV.A
60 04.05.2023 Prijímacie skúšky zo SJL - 1. kolo, 1. termín Jančeková
61 04.05.2023 Prijímacie skúšky z matematiky - 1. kolo, 1. termín Kalinčiaková
62 05.05.2023 Pobyt v prírode - Kubínska hoľa Drígeľ, Calík, Bartošová, Remková, Prílepková I.A, I.B, I.C, I.N, II.A, II.B, IV.A, II.N
63 05.05.2023 KOŽAZ Drígeľ, Remková, Calík, Kalinčiaková III.A, III.B, II.C
64 09.05.2023 Prijímacie skúšky zo SJL - 1. kolo, 2. termín Zvonárová + dozorkonjúci vyučujúci a administrátori
65 09.05.2023 Prijímacie skúšky z matematiky - 1. kolo, 2. termín Kalinčiaková
66 22. - 26.05.2023 Akademický týždeň IV.A, II.E, II.N
67 29.05.2023 Pobyt v prírode Drígeľ, Borák, Ustaníková, Macková I.C, I.N, II.C, II.B, III.A, III.B, I.A
68 29.05.2023 TČOZ - teoret. Časť odbornej zložky MS Had, Babicová, Jančeková II.N, II.E
69 29.05.2023 UFIČ MS - Anglický jazyk Matisová, Bartošová IV.A
70 30.05.2023 UFIČ MS - Slovenský jazyk a literatúra Kalinčiaková, Drígeľ, Bencúrová II.N, II.E
71 30.05.2023 TČOZ MS Had, Floreková, Prílepková, Žákovičová IV.A
72 31.05.2023 3. Riaditeľské voľno I.A, I.B, I.C, I.N, II.A, II.B, II.C, III.A, III.B
73 31.05.2023 TČOZ MS Bekešová, Bartošová, Mtisová, Jančeková II.N, II.E
74 31.05.2023 UFIČ MS - SJL, ANJ, NEJ Zvonárová, Kalinčiaková, Floreková, Had, Bencúrová II.N, IV.A, II.E
75 01.06.2023 Amico Drevo Or. Podzámok Calík III.A (ODNV), II.B (STO)
76 13.06.2023 Sprievodný program celoštátnej súťaže v poskytovaní prvej pomoci - Bajčiovská veža Floreková, Had, Drígeľ II.B, II.A, I.N
77 13. - 16.06.2023 Akademický týždeň - KAD III.B (KAD)
78 13. - 14.06.2023 Praktická časť záverečnej skúšky - kaderník Ustaníková, Remková, Bencúrová, Jančeková, Kalinčiaková III.B (KAD)
79 14.06.2023 Oravký priehradný múr Floreková, Drígeľ, Jančeková, Kalinčiaková I.A, I.B (KAD), II.B, II.A, I.N
80 15.06.2023 Splav rieky Orava Babicová, Drígeľ, Zvonárová, Macková I.A, I.B, I.N, II.A, II.B, III.A
81 19.06.2023 4. Riaditeľské voľno I.A, I.B, I.C, I.N, II.A, II.B, II.C, III.A
82 16. - 20.06.2023 Akademický týždeň - MUR, ST. VYR. III.B (MUR), II.C (ST. VYR.)
83 19. - 20.06.2023 Praktická časť záverečnej skúšky - stolár Calík, Zvonárová II.E
84 19.06.2023 Ústna časť záverečnej skúšky - kadermík Had, Babicová, Bencúrová, Floreková, Ustaníková, Jančeková, Kalinčiaková, Matisová III.B (KAD)
85 20.06.2023 Prijímacie skúšky zo SJL - 2. kolo Jančeková
86 20.06.2023 Prijímacie skúšky z MAT - 2. kolo Kalinčiaková
87 21. - 23.06.2023 Praktická časť záverečnej skúšky - murár, stavebná výroba Zvonárová, Calík III.B, II.C, II.E
88 30.06.2023 Slávnostné ukončenie šk. roka 2022/2023 TU + ostatní učitelia I.A, I.B, I.C, I.N, II.A, II.B, III.A, II.E
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2022/2023 boli školou vypracované projekty: ERASMUS+ TALIANSKO (Pre štúdijné odbory: Oprerátor drevárskej a nábytkárskej výroby a odbor kozmetik)
V šk. roku 2022/2023 nebola na škole vykonaná žiadna inšpekcia.
A) budovy, dielne, odborné učebne:
Počet tried: 13
Škola sa nachádza v jednej budove.
Odborné učebne: Učebňa anglického jazyka, učebňa pre prírodovedné predmety, stolárska učebňa, PC učebňa
Dielne - škola disponuje dvomi dielňami pre odbor kozmetik a jednou pre odbor kaderník.
B) športoviská na využívanie : Škola vlastní vlastnú telocvičňU s dostatočným vybavením, príležitostne využíva možnosti okolitých
športovísk.
- školský internát -poskytuje aj pre žiakov našej školy Obchodná akadémia Dolný Kubín
C) školská jedáleň -žiaci sa môžu stravovať v jedálni Obchodnej akadémie Dolný Kubín
Kapacita školy | 150 | |
Skutočný počet žiakov | 115 | |
Naplnenosť školy v % | 76,67 | |
Počet | Priestory v m3 | |
Budovy celkom | 1 | 2288,68 |
Učebne | 10 | 851,1 |
Z toho: | ||
Kmeňové | 4 | x |
Jazykové | 2 | x |
Odborné | 4 | x |
IKT | 1 | x |
Laboratóriá | x | x |
Šatne | 3 | 76 |
Dielne | 2 | 318 |
Školský internát | x | x |
Školská jedáleň | x | x |
Výdajná školská jedáleň | x | x |
Telocvičňa | 1 | 510 |
Iné: | ||
PC | 36 | x |
Dataprojektor | 3 | x |
Interaktívna tabuľa | 2 | x |
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: Uplatnenie absolventov na trhu práce.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť: Zlepšenie IKT vybavenia školy.
Návrh opatrení: Zapojenie do výziev vyhlásených MŠVVaŠ SR.
Počet žiakov so ŠVVP: 18 žiakov
Počet prihlásených žiakov na prijímacie skúšky: súčet / počet dievčat: 37 žiakov / z toho 26 dievčat
Počet žiakov prijatých bez prijímacej skúšky: súčet / počet dievčat: 18 žiakov / z toho 10 dievčat
Počet žiakov prijatých po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok: súčet / počet dievčat: 18 žiakov / z toho 18 dievčat
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2022: súčet / počet dievčat: 36 žiakov / z toho 21 dievčat
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2022: súčet / počet dievčat: 32 žiakov / z toho 25 dievčat
Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
prihlásení | 36 | |||||||
prijatí | 32 | |||||||
% úspešnosti | 85,40 |
Prijímacie skúšky prebehli v štandardných trermínoch podľa nariadení POP pre školský rok 20022/2023 a usmernení NUCEM.
Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
---|---|---|
I.A | 6446 K kozmetik | kozmetik |
I.B | 6456 H kaderník, 3355 H stolár | kaderník, stolár |
I.C | 3686 F stavebná výroba | stavebná výroba |
I.N | 6426L Vlasová kozmetika | vlasová kozmetika |
II.A | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
II.B | 6456 H kaderník, 3355 H stolár | kaderník, stolár |
II.C | 3686 F stavebná výroba | stavebná výroba |
II. E | 6403 L podnikanie v remeslách a službách | podnikanie v remeslách a službách |
II.N | 6403 L podnikanie v remeslách a službách | podnikanie v remeslách a službách |
III.A | 3341 K operátor drevárskej a nábytkárskej výroby | operátor drevárskej a nábytkárskej výroby |
III.B | 6456 H kaderník, 3355 H stolár | kaderník, stolár |
IV.A | 6446 K kozmetik | kozmetik |
Trieda | ADK | ANJ | API | CTO | DEJ | DER | DER | EKL | EKO | EKR | ESO | ESV | ETE | ETV | EVP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 2,7 | 2,4 | 2,3 | 1,9 | |||||||||||
I.B | 3,07 | ||||||||||||||
I.C | |||||||||||||||
I.N | 2,25 | 3,25 | 1,75 | 1,5 | |||||||||||
II.A | 2,83 | 2 | 2,33 | ||||||||||||
II.B | 3,42 | 2,77 | |||||||||||||
II.C | |||||||||||||||
II.E | 4 | 2,5 | 2,5 | ||||||||||||
II.N | 2,33 | 3 | 1,83 | 3 | |||||||||||
III.A | 3 | 2,56 | |||||||||||||
III.B | 3,09 | 2,64 | |||||||||||||
IV.A | 3 | 2,5 |
Trieda | FYZ | GRS | HVY | CHE | INF | KAJ | KNJ | KRJ | MRQ | MAT | MTE | NBV | NKZ | NAS | NEJ |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 2,9 | 2,1 | 2,9 | 2,7 | 3,3 | ||||||||||
I.B | 2,83 | 3 | 1,94 | 2,6 | 3,33 | ||||||||||
I.C | 3,25 | ||||||||||||||
I.N | 3 | 1 | 3,25 | 2,25 | 3,75 | ||||||||||
II.A | 2,83 | 2,33 | 2 | 3,17 | 1,67 | ||||||||||
II.B | 2,15 | 2,77 | 2,92 | ||||||||||||
II.C | 3 | ||||||||||||||
II.E | 3 | 3 | 4 | 2,5 | 1,33 | 2 | 3 | ||||||||
II.N | 3,33 | 2,33 | 2,83 | 2,67 | 2,33 | ||||||||||
III.A | 1 | 1 | 2,92 | 2,69 | 2,06 | 2,5 | 1,58 | ||||||||
III.B | 2,82 | 2,91 | |||||||||||||
IV.A | 2,92 | 1,92 | 2,33 | 2,08 |
Trieda | OBN | PRX | ODK | OVY | ORS | PKJ | DPP | PVY | Povinne voliteľné predmety | PČOZ | PCV | PRN | PSB | PSV | PPU |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 1 | 1,4 | |||||||||||||
I.B | 1,8 | 2,47 | 2,36 | ||||||||||||
I.C | 2,75 | ||||||||||||||
I.N | 1,5 | 2 | |||||||||||||
II.A | 1,33 | 1 | |||||||||||||
II.B | 1,62 | 2,46 | 2,08 | ||||||||||||
II.C | 1 | 2 | |||||||||||||
II.E | 2 | 2,5 | 3,25 | 1,5 | 2 | 2 | |||||||||
II.N | 2,83 | 2,5 | |||||||||||||
III.A | 1 | 1,5 | 1,38 | ||||||||||||
III.B | 2,73 | 1,82 | 2,5 | ||||||||||||
IV.A | 1,08 |
Trieda | REG | RUJ | SML | SJL | KMM | Spr | STK | STO | SUG | ŠPO | TPY | TEC | TEP | TSV | TEV |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 2,4 | 3 | 1 | 2,5 | 1 | ||||||||||
I.B | 2,87 | 1,33 | 3,13 | 1,33 | |||||||||||
I.C | 2,5 | 3,25 | 2,5 | 1,25 | |||||||||||
I.N | 2,75 | 2,75 | 1,25 | 1 | |||||||||||
II.A | 2,67 | 1,17 | 1 | 1,83 | 1 | ||||||||||
II.B | 3,08 | 1,75 | 1,69 | 3 | 3,5 | 3,15 | 1,33 | ||||||||
II.C | 2 | 2 | 2,5 | 1 | |||||||||||
II.E | 3,5 | 3,67 | 1 | 2,5 | |||||||||||
II.N | 3,17 | 3,5 | 1,5 | 1,6 | |||||||||||
III.A | 2,25 | 2,69 | 1,67 | 1,38 | 1,69 | 1 | |||||||||
III.B | 2,82 | 1,78 | 1,45 | 2,91 | 1 | ||||||||||
IV.A | 2,58 | 2,92 | 1,33 | 1,25 | 1,33 | 1,36 |
Trieda | TČOZ | THF | UCT | USP | UZI | VLS | VTS | VBN | ZAE | ZYU | ZAZ | ZDR |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 3,1 | |||||||||||
I.B | 3,33 | 2,89 | ||||||||||
I.C | ||||||||||||
I.N | 2,5 | 1,75 | 2,25 | 1,25 | ||||||||
II.A | 2 | |||||||||||
II.B | 2,8 | 1,5 | ||||||||||
II.C | ||||||||||||
II.E | 2 | 2 | 2,5 | |||||||||
II.N | 3,5 | |||||||||||
III.A | 1,75 | 1,67 | ||||||||||
III.B | 2,64 | 1,78 | ||||||||||
IV.A | 2,42 |
Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
I.A | 10 | 0 | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
I.B | 15 | 0 | 4 | 9 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
I.C | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
I.N | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
II.A | 6 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
II.B | 13 | 0 | 1 | 12 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 |
II.C | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
II.E | 6 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
II.N | 6 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
III.A | 16 | 3 | 6 | 7 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 |
III.B | 11 | 0 | 1 | 10 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
IV.A | 12 | 0 | 6 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
382 584,- eur
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
0,- eur
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
858,- eur
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
2 180,- eurb - príspevok ZRPŠ
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Príspevok na lyžiarsky kurz: 4 200,- eur
Príspevok na edukačné publikácie: 1 023,- eur
Príspevok na školského digitálneho koordinátora: 12 013,- eur
Príspevok za mimoriadne úspechy žikaov: 1 000,- eru
Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
---|---|---|---|
Fotografický krúžok | 16 | PaedDr. Mária Jančeková | |
Chémia nie je len o pokusoch | 17 | RNDr. Lenka Floreková | |
Kinematograficko - literárny krúžok | 16 | Mgr. Alena Kalinčiaková | |
Zmaturuj z anglického jazyka | 14 | Ing. Anna Matisová |
Žiacka školská rada
V zmysle ustanovenia § 26 zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v
školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení neskorších zákonov sa vydáva
tento štatút žiackej školskej rady.
Prostredníctvom žiackej školskej rady majú žiaci možnosť demokraticky ovplyvňovať
dianie v škole, participovať na ňom, vyslovovať svoje nároky a požiadavky. Žiaci si
prostredníctvom žiackej školskej rady trénujú svoje komunikačné zručnosti, osvojujú
si štýl asertívneho správania, posilňujú si svoje rozhodovacie kompetencie, získavajú
vedomie o svojich právach, preberajú na seba zodpovednosť. Naším cieľom je
podporovať a organizovať činnosť študentskej samosprávy počas celého školského
roka, a tak informovať školskú i mimoškolskú verejnosť o potrebách a problémových
oblastiach našich žiakov.
Našou víziou je:
1. Podporovať komunikáciu a spoluprácu žiakov a vedenia školy.
2. Rozvíjať u žiakov (svojich spolužiakov) organizačné a komunikačné schopnosti.
3. Komunikovať s pedagogickou radou školy.
4. Zabezpečiť špeciálne služby pre žiakov.
5. Umožniť, aby žiaci predkladali svoje návrhy na zmeny vo vyučovacom procese
a rozvrhu hodín.
6. Spolupracovať pri vypracovaní vnútorného poriadku školy.
7. Organizovať študentské športové súťaže.
8. Predkladať návrhy do plánu práce školy.
9. Zlepšiť disciplínu v škole.
10. Organizovať brigády.
11. Organizovať finančné zbierky pre dobročinné účely.
12. Riešiť sociálne problémy žiakov.
13. Pomáhať s prevádzkou školy.
14. Realizovať verejnoprospešné projekty
Naším cieľom je:
1. Zlepšiť komunikáciu medzi triedami a ročníkmi navzájom.
2. Zapájať sa do celosvetovo uznávaných akcií vlastnými aktivitami.
3. Plniť úlohy plánu práce žiackej školskej rady.
4. Spolupodieľať sa na organizovaní školských akcií.
5. Podporovať výmenné akcie a aktivity medzi strednými školami.
6. Sledovať a podporovať sociálne znevýhodnených spolužiakov.
7. Šíriť dobré meno a status našej školy.
8. Vytvoriť priestor na prezentáciu študijných výsledkov.
Funkcie v žiackej školskej rade:
Žiacka školská rada reprezentuje žiakov našej školy a zastupuje ich záujmy vo vzťahu
k vedeniu školy. Jej členstvo tvorí 8 žiakov zvolených v tajnom hlasovaní.
Predseda je hlavný predstaviteľ a hovorca žiackej školskej rady, zvoláva
zhromaždenia, vedie stretnutia v duchu spravodlivosti a práva každého člena na
vyjadrenie vlastného názoru, podpisuje všetky listy a správy, ktoré sú vydané žiackou
školskou radou, diskutuje s predstaviteľmi školy, zaisťuje, aby žiacka školská rada bola
vedená efektívne a zmysluplne, zároveň má na starosti styk s verejnosťou.
Podpredseda preberá povinnosti predsedu v prípade jeho neprítomnosti, pomáha
predsedovi pri organizovaní študentskej rady, ak je to nutné sprevádza predsedu na
rokovania.
Tajomník na stretnutiach zapisuje protokol, rozširuje a číta zápisnice z už
uskutočnených stretnutí a v prípade súhlasu ich podpisuje ako predseda, rozposiela
pozvánky na stretnutia, overuje, či je každý informovaný o pripravovaných
stretnutiach. Dopĺňa informácie o činnosti ŽŠR na webovú stránku.
Pedagóg − koordinátor v žiackej školskej rade má nezastupiteľnú úlohu a vplyv na
funkčnosť žiackej samosprávy. Predovšetkým uľahčuje komunikáciu žiakov s vedením
školy, podporuje kreativitu žiakov a zjednocuje žiacky kolektív školy. Predpokladá sa,
že sa prejavuje ako osobnosť s vlastnosťami, ktoré sú prijateľné a rešpektované
mladými ľuďmi, mal by byť dôveryhodný, kamarátsky, spoľahlivý a nekonfliktný.
IKT - technik - pri akciách organizovaných ŽŠR sa stará o zapojenie a fungovanie IKT
techniky
Nástenkári - informujú spolužiakov o jednotlivých akciách a aktualizujú nástenku ŽŠR
Plán práce 2022/2023
Konkrétne termínované úlohy vyplývajúce z plánu práce ŽŠR na šk. rok
2022/2023
MESIAC AKTIVITA ZODPOVEDNÍ
September Zasadnutie ŽŠR, voľby členov do ŽŠR /
Schválenie plánu práce a plánu zasadnutí
· Príprava a zhotovenie nástenky ŽŠR
· Návrhy na skvalitnenie vyučovacieho
procesu.
8.9. Medzinárodný deň gramotnosti
13.9. Medzinárodný deň čokolády
Príprava imatrikulácie prvákov
Propagácia ŽŠR /zverejňovanie príspevkov
z aktivít ŽŠR - web stránka, facebook,
stránka školy a ŽŠR/
Jesenná výzdoba tried a priestorov školy
Koordinátor/
členovia ŽŠR
koordinátor /
členovia ŽŠR
Október 1.10. Mesiac úcty k starším - stretnutie
študentov s dôchodcami
4.10. Svetový deň úsmevu - hľadaj smajlíky
Fotografická súťaž - jeseň 2022
Halloween, halloweenska výzdoba tried
a priestorov školy
koordinátor/
členovia ŽŠR
Schránka dôvery a nápadov pre školu
20.10. Medzinárodný deň stromu - súťaž
o najzaujímavejšiu koláž z jesenných listov
členovia ŽŠR
November Hodina deťom
Halloween, halloweenska výzdoba tried
a priestorov školy
17.11. Deň boja za slobodu a demokraciu
Najlepšia študentská momentka
Imatrikulácia prvákov
koordinátor/
členovia ŽŠR
December Vianočné tradície - Lucia a Mikuláš na škole
Vianočná výzdoba tried a priestorov školy,
vianočná atmosféra
Vianočné trhy
Vianočné športové zápolenie - učitelia vs.
študenti
Akcia pre seniorov - „Koľko lásky sa zmestí
do krabice od topánok “
Vyhodnotenie fotografickej súťaže „ Jeseň
2022“
koordinátor /
členovia ŽŠR
Január DOD členovia ŽŠR/
24.1. Deň komplimentov - daruj láskavé
slovo
Súťaž o najkrajší kompliment pre učiteľa
Vyhlásenie výtvarnej súťaže - „ Kreslím, čo
mám rád.“
Vyhlásenie súťaže pre učiteľov „ SUPER
ŽIAK/ŽIAČKA SSOŠ Dolný Kubín “
koordinátor
členovia ŽŠR
Február Fašiangy v škole
6.2. Svetový deň bez mobilu - „Vypni mobil,
zapni seba.“
14.2 Sviatok sv. Valentína, valentínska pošta
Hráme na želanie - valentínske pozdravy
Valentínska výzdoba tried a priestorov školy
Vyhodnotenie plnenia plánu práce za prvý
polrok / Oboznámenie sa s výchovno -
vzdelávacími výsledkami za 1. polrok,
vyhlásenie najlepšieho žiaka každej triedy
a školy/
koordinátor /
členovia ŽŠR
Marec Mesiac knihy - anketa a kvíz
Modrý gombík - UNICEF od 2.3.2022 do
28.2.2023
Súťaž „ Spoznaj svojho učiteľa “
Deň učiteľov
Jarná výzdoba tried a priestorov školy
Vyhodnotenie výtvarnej súťaže „ Kreslím, čo
mám rád.“
koordinátor /
členovia ŽŠR
Apríl 11.4. Deň narcisov
Veľká noc - veľkonočné tradície
Súťaž ŽŠR okolitých škôl
22.4. Svetový deň Zeme - EKO deň na škole
- aktivity, vedomostné kvízy resp.
prednášky
Modrý gombík
Vyhodnotenie súťaže SUPER ŽIAK/ŽIAČKA
SSOŠ Dolný Kubín
Bláznivý apríl: zábavno - športové aktivity
koordinátor
/členovia ŽŠR
koordinátor/
členovia
predseda ŽŠR
koordinátor/
členovia
Máj Ľudové zvyky a tradície - stavanie májov,
vykrúcačka
10.5. Medzinárodný deň matiek - najkrajší
pozdrav a darček pre mamu
31.5. Svetový deň bez tabaku - beseda
a prezentácia pre študentov, anketa
Rozlúčka s maturantmi
koordinátor /
členovia ŽŠR
Jún 1.6. MDD - aktivity, súťaže, športové
zápolenia
Rozlúčka so žiakmi tretích ročníkov
učebných odborov
Vyhodnotenie práce ŽŠR /odmeny aktívnym
členom/
Vyhodnotenie a zverejnenie najlepších
žiakov z každej triedy
Vypracoval: Mgr. Peter Zemko, riaditeľ školy
V Dolnom Kubíne, 31. augusta 2023
Správa bola riadne prerokovaná v pedagogickej rade.
Rada školy berie na vedomie výchovno-vzdelávacie výsledky školy v školskom roku 2022/2023 a schvaľuje jej výsledky.
Zriaďovateľ školy, Súkromná stredná odborná škola, s.r.o., SNP 1202/12, 026 01 Dolný Kubín, schválil Správu o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za rok 2022/2023, dňa 31.08.2023.