• Rodičovské združenie 30.11.2023

  Vážení rodičia,

  pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať

  • vo štvrtok 30.11.2023,
  • v čase od 13.00 - 16:00 hod. v učebniach našej SSOŠ.

  Tešíme sa na Vás !!!

  Mgr. Peter Zemko - riaditeľ

 • 21.11.2023 READYCON Slovensko 2023

  Dňa 21.11.2023 sa vybraní študenti našej školy zúčastnili na treťom ročníku celoštátneho online vysielania READYCON Slovensko 2023, na tému:                                                        

  Trendy v informačných technológiách.

  V spolupráci s odborníkmi z praxe priniesli renomovaní rečníci našim študentom informácie o kľúčových trendoch a zaujímavých firmách vo vybraných odboroch, s cieľom objavovať budúcnosť pracovného trhu, pomôcť študentom v príprave na budúci svet práce a podporiť ich plynulý prechod od školskej lavice  k zmysluplnej pracovnej pozícii.

  Celá udalosť prebiehala prostredníctvom online vysielania, cez dataprojektor, priamo v triede školy. Dynamické prednášky pozostávali nielen z prezentácií, ale aj mnohých video záberov priamo z praxe. Študenti počas sledovania vysielania vypĺňali pripravené pracovné listy a získali aj vzdelávaciu e-knihu, zameranú na kľúčové trendy v ich odbore a užitočné mimoškolské aktivity.

  Obsah vysielania bol užitočný aj pre dozorujúcich pedagógov.

 • "Inšpirácie 2023" - výstava obrazov v MsKS DK

  Študenti našej školy (triedy I.A, II.A, II.B, III.A, I.N, II.N) boli 13. až 15. novembra 2023 pozrieť práce oravských výtvarníkov (J. Kevešová, B.M. Kolčáková, D. Marček, E. Soukupová, P. Martiš, M. Kostrošová, N. Jányová, A. Žákovičová, B. Jánoš, D. Marček, J. Mazúr, A. Šimáková a ďalší), ktorí sa združujú v priestoroch Oravskej knižnice A. Habovštiaka; ako techniky sú využité najmä kresba (uhoľ, tuš, pero, pastel), maľba (akryl, olej, akvarel), grafika (suchá ihla), fotografia (kyanotypia), kombinované techniky, sklo v kombinácii s kovom, gvaš; z námetov prevláda portrét, figurálna kompozícia, krajina, ročné obdobia, rastlinné i kvetinové motívy, abstrakcia, architektúra, zátišie. 

  Čo sa týka hodnotenia výstavy, študenti viac ocenili realistické námety v porovnaní s abstraktnými, klasické umenie pred moderným; zaujala ich pestrofarebnosť niektorých prác a najmä portrétna tvorba, keďže je im blízka (učia sa kresliť hlavu spredu/zboku, časti tváre, tieňovanie, účesové kreácie a pod.); túto výstavu študenti posúdili pozitívne.

 • Exkurzia "INTERBEAUTY 2023" Bratislava

  V dňoch 10. – 11. novembra 2023 sa na výstavisku Incheba konal populárny medzinárodný veľtrh kozmetiky INTERBEAUTY. Desiatky vystavovateľov ponúkali zaujímavé produkty určené pre krásu, zdravie a dobrý pocit. Konali sa aj vynikajúce šou, v rámci ktorých sa predviedli špičkoví vizážisti, kaderníci a manikéri. Talentovaní mladí ľudia si zmerali svoje zručnosti v rôznych súťažiach.

  V piatok 10. 11. 2023 sa tohto veľtrhu zúčastnili aj žiačky našej školy z učebného odboru kaderník, študijného odboru kozmetik a nadstavbového štúdia vlasová kozmetika, spolu s majsterkami odborného výcviku. Z výstavy si odniesli množstvo nových informácii, poznatkov a neopakovateľných zážitkov z oblasti kozmetiky a kaderníctva. Už teraz sa tešíme na nasledujúci veľtrh kozmetiky a kaderníctva Interbeauty Bratislava. 

 • Koľko LÁSKY sa zmestí do krabice od topánok?

  Kto môže nech sa zapojí...

 • 9.11.2023 spolupráca s Centrom sociálnych služieb Brezovec

  Naša škola nadviazala milú spoluprácu s Centrom sociálnych služieb Brezovec z Dolného Kubína v rámci októbra – mesiaca úcty k starším. Podarilo sa nám to zorganizovať dňa 9.11.2023, kedy klienti zariadenia navštívili náš kadernícky salón.

  Žiačky III. B triedy, odbor: kaderník a žiačky II. N triedy, odbor: vlasová kozmetika pod vedením majsteriek odborného výcviku sa postarali o celkovú úpravu vlasov, ale vyčarovali aj úsmev klientom uvedeného zariadenia.

  V tejto spolupráci budeme pokračovať aj naďalej.

 • 8.11.2023 výchovno - vzdelávací koncert SEX a LÁSKA

  Umelecká agentúra Amos si pre nás pripravila hudobno-výchovný program na tému SEX a LÁSKA. Venovali sa témam sexuálnej výchovy ako sú zodpovedné sexuálne správanie, sexuálna orientácia, menštruačný cyklus, pohlavné choroby a infekcie, promiskuita, ale aj randenie, výber partnera, láska, manželstvo, plánované rodičovstvo, či antikoncepcia. Atmosféra koncertu bola priateľská a prispôsobená mladým ľuďom, najmä výberom piesní. Spojenie spevu, gitarovej hudby, prezentácií a dvoch charizmatických hudobníkov – to skutočne zaujalo a bolo veľkým prínosom.

 • JESENNÉ PRÁZDNINY

  Jesenné prázdniny sú od 30. októbra do 31. októbra 2023. V škole sa uvidíme vo štvrtok 2. novembra 2023. Tešíme sa na Vás!

 • 24.10.2023 Burza stredných škôl v MsKS Dolný Kubín

  Dňa 24.10.2023 sme sa zúčastnili na Burze SŠ 2023 v priestoroch MsKS v Dolnom Kubíne. Žiaci, ktorí sa zúčastnili na Burze: trieda II.N - odbor Vlasová kozmetika, trieda II.A - dievčatá odbor Kozmetik. Žiačky ukázali svoju zručnosť pred očami verejnosti (návštevníkov), keď česali a líčili žiačky základných škôl. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu. 

 • 23.10.2023 Anglické divadlo United Neighbours of London

  Dňa 23.10.2023 sa študenti našej školy (maturitné a nadstavbové ročníky) zúčastnili divadelného predstavenia United Neighbours of London v anglickom jazyku.

  Tajomný list, ktorý dostanú obyvatelia bytovky, zamieša osudy všetkých nájomníkov a ukáže, aké dôležité je si pomáhať.

  Sedem poschodí, sedem nájomníkov, sedem osudov, anglický prejav s atraktívnymi dialektami, variabilná scéna, dynamická hudobná koláž a expresívne herectvo, to naozaj zaujalo a udržalo pozornosť až do konca.

 • 16.10.2023 Imatrikulácia žiakov prvých ročníkov

        Imatrikulácia  je slávnostné uvedenie do cechu študentského.

  Podľa niektorých je to strata času, podľa niektorých zase pomsta štvrtákov a strápnenie nových študentov alebo vstupenka do veselého študentského života. 

           Už tradične každý rok v októbri slávnostne prijímame našich prvákov do študentského cechu. Tento rok si celý program pripravili a organizovali študenti IV.A triedy. Na šiestich stanovištiach si prváci museli zaslúžiť svoje prijatie do našej školy splnením zadaných úloh. Samozrejme zábavnou formou a podľa úspešnosti boli aj patrične odmeňovaní. Niektorí za svoje výkony zožali navyše veľký potlesk a uznanie obecenstva, ktoré dotvárali spolužiaci z vyšších ročníkov, učitelia a dobrá nálada.

            Nakoniec všetci prváci zložili slávnostný imatrikulačný sľub a boli pasovaní za právoplatných členov cechu študentského a prijatí do veľkej školskej rodiny SSOŠ.

   😊 😊 Všetkým prvákom želáme úspešné dni v našej škole!  😊 😊

 • #digitalnyziak si prvák v šk. roku 2023/2024 alebo potrebuješ ntbk k vzdelávaniu? Už len do 30.09.2023

  Zmena: Žiaci si budú môcť môcť uplatniť príspevok až do 30.11.2023.

 • Plenárne a rodičovské združenie 27.09.2023

  Vážení rodičia,

  pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať

  • v stredu 27.09.2023,
  • v čase od 13.00 - 16:00 hod. v učebniach našej SSOŠ.

  Tešíme sa na Vás !!!

  Mgr. Peter Zemko - riaditeľ

   

 • 22.9.2023 Biela pastelka - zbierka pre nevidiacich a slabozrakých

  Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Prostredníctvom každoročnej zbierky, jednej z najväčších na Slovensku, sa nadácia snaží začleniť slabozrakých ľudí do bežného života. Pomáhajú im prostredníctvom špeciálnych rehabilitačných programov zameraných na výcvik chôdze s bielou palicou, Braillovým písmom, sprístupňovaním informácií a iných špeciálnych zručností.

  Biela pastelka je symbolom neviditeľných línií, symbolom sveta nevidiacich a príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu.

  Piatok – 22. septembra 2023 je hlavným dňom verejnej zbierky v uliciach miest a obcí na celom Slovensku.

  Podporiť nevidiacich a slabozrakých prostredníctvom verejnej zbierky Biela pastelka môžeme týmito spôsobmi:

  • ľubovoľným príspevkom do prenosnej pokladničky v piatok 22. septembra 2023 v uliciach slovenských miest a obcí
  • on-line darom na webe:  https://bielapastelka.sk/#ako-pomocthttps://bielapastelka.sk/#ako-pomoct
  • zaslaním SMS na skrátené číslo 820 s ľubovoľným textom v hodnote 2 € v sieti všetkých operátorov
  • vložením ľubovoľného príspevku na účet Bielej pastelky číslo: SK23 1111 0000 0014 3025 8006
  • vytvorením darcovskej výzvy pre svojich blízkych, priateľov či kolegov – staňte sa ambasádorom nevidiacich a pomáhajte ešte VIAC
  • registráciou v systéme prieskumov verejnej mienky Talk Online Panel a pripisovaním získaných bodov v prospech Bielej pastelky
  • príspevkom do stacionárnych pokladničiek umiestnených vo vybraných inštitúciách, ktoré spolupracujú na dlhodobej zbierke (školy, úrady, firmy)
  • príspevkom cez službu Viamo, vďaka ktorej majú klienti Tatra banky a VÚB banky možnosť prispieť veľmi jednoducho zo svojho mobilu pomocou aplikácie Viamo (hľadajte výzvu Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska).                                                                                                                    


 • 20.9.2023 Protidrogová výchova

  V rámci protidrogovej výchovy a možnosti prevencie sme žiakom I.A, II.A, II.B a III.A triedy premietli film s protidrogovou tematikou: "Krásny chlapec - Beautiful Boy". Je to životopisná dráma, kronika závislostí na pervitíne a uzdravenie očami otca, ktorý sleduje svojho syna ako zápasí s chorobou.

 • 6.9.2023 výstup na Vyšnokubínske skalky

  Študenti prvých ročníkov v rámci účelového cvičenia boli na Vyšnokubínskych skalách. 

 • Slávnostné otvorenie šk. roku 2023/2024

  Uvidíme sa na Slávnostnom otvorení v novom školskom roku 2023/2024, dňa 4.9.2023 o 8.00 hod.

   

  Teší sa na Vás celý pedagogický zbor!!!

  Mgr. Peter Zemko

  riaditeľ školy

 • Usmernenie pre žiakov ubytovaných v školskom internáte v školskom roku 2023/2024

 • Letné prázdniny

  Krásnu dovolenku a leto plné slnečných dní prajem nielen žiakom a rodičom, ale aj všetkým učiteľom. 

  Uvidíme sa na Slávnostnom otvorení v novom školskom roku 2023/2024, dňa 4.9.2023 o 8.00 hod.

   

  Teším sa na Vás!!!

  Mgr. Peter Zemko

  riaditeľ školy

 • Ústna časť ZS - Murár

strana:

Novinky

Kontakt

 • Súkromná stredná odborná škola
  SNP 1202/14
 • 043 5526 602
  0911 040 266

Fotogaléria