Streda 24. 4. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

• Vážení rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa bude konať

• v stredu 17.4.2024,
    • v čase od 13.00 - 16:00 hod. v učebniach našej SSOŠ.
    • rodičia sa môžu informovať aj telefonicky u triedneho učiteľa

Tešíme sa na Vás !!!

Mgr. Peter Zemko - riaditeľ

• Opäť sme sa kultúrne vyžili. Obdivovali sme obrazy umelkyne Magdalény Dančovej, Meggy art.

• Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom a žiakom, že veľkonočné prázdniny sa začínajú vo štvrtok 28. marca 2024 a končia sa v utorok 2. apríla 2024. Vyučovanie po prázdninách sa začína 3. apríla 2024.

Všetkým želáme krásne a pokojné veľkonočné sviatky.

kolektív SSOŠ DK

• Prajeme všetkým učiteľom veľa zdravia, trpezlivosti, tvorivých síl, pracovného elánu a osobného šťastia.

Nech učenie je pre vás stále výzvou, radosť z práce hnacím motorom, tvorivosť krídlami a škola hrou, ktorá vás bude ešte dlho baviť.

• Naša škola sa zapojila do projektu ORAVSKÁ RAKETA, ktorý sa sa zameriava na podporu kvalitného vzdelávania mladých. Tento projekt pomáha rozvíjať tvorivosť a podnikavosť, kritické myslenie a občiansku angažovanosť.

Dievčatá z nadstavbového ročníka (trieda II.N, odbor vlasová kozmetika) predstavili veľmi zaujímavý projekt Hair – Girls v spolupráci s Centrom sociálnych služieb Brezovec. Hlavnú cenu – výlet do Bruselu, síce nevyhrali, ale získali nové skúsenosti ako pracovať v tíme. Dobrý pocit, že urobili naše okolie krajším, určite stojí za 🙂.

• Dňa 26. 03. 2024 sa naša škola zapojila do kaderníckej súťaže: "SKÚSME TO CEZ VESMÍR", ktorú organizovala SOŠ obchodu a služieb v Martine. Súťaže sa zúčastnilo 8 súťažiacich zo stredných škôl v ŽSK.

Účesy boli mimoriadne nápadité, svojské a originálne. Ich autorky kreatívne, zručné a nadané. Nezamerali sa len na účes, ale téme zodpovedal celý vzhľad modelky – líčenie, oblečenie, obuv. Všetky dievčatá ukázali svoje nadanie, osobitosť a kreativitu, čím získali nové praktické zručnosti a skúsenosti.

• Žiačky z II.A triedy, odbor kozmetik sa zúčastnili biblickej olympiády, v ktorej získali krásne 3. miesto. Gratulujeme!

• Súkromná SOŠ v Dolnom Kubíne sa aj tento rok zúčastnila súťaže zručnosti drevárskych odborov pod názvom "Mladý stolár 2024", v Žiline na SOŠ Sv. Jozefa Robotníka, dňa 21.3.2024. Našu školu vzorne reprezentovali žiaci 3. ročníka učebného odboru stolár František Grobarčík a Stanislav Strapec.

• Rozdielne ponožky symbolizujú Svetový deň Downovho Syndrómu, pretože ľudia s Downovým Syndrómom majú o jeden 21. chromozóm v tvare ponožky naviac. Ponožková výzva sa každoročne koná 21. marca. Tento deň sa na znak oslavy ľudskej jedinečnosti nosia dve rozdielne ponožky. Cieľom výzvy je šíriť povedomie o ľuďoch s Downovým syndrómom. Práve vďaka informovanosti a pozitívnemu príkladu z osobnej skúsenosti môže každý z nás búrať predsudky a pomôcť im, aby sa stali rovnocennými členmi spoločnosti a mohli realizovať svoje sny – žiť plnohodnotný život.