• Súkromná stredná odborná škola
    SNP 1202/14

Pondelok 26. 2. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Oddýchnite si, načerpajte veľa síl.

Vyučovanie začne v pondelok 26. februára 2024 podľa rozvrhu. Tešíme sa na Vás!

• Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnili žiaci prvých ročníkov. Počasie bolo super. Veľká pochvala patrí všetkým za správanie, disciplínu, obrovskú snahu a dobrú náladu. Žiaci boli za svoje výkony odmenení. Ďakujeme aj inštruktorom Adriánovi, Miroslavovi, Petrovi a inštruktorke Lenke za ich trpezlivosť a strávený čas na svahu. Nech chuť k lyžovaniu vydrží aj do budúcna. Športu zdar!

• Dňa 1. 2. 2024 sa žiaci I.B, I.N a IV.A triedy zúčastnili prednášky na tému: Obchodovanie s ľuďmi. Pracovníčky p. Mgr. Valachová a Mgr. Fedorová z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, oddelenie EURES, oboznámili žiakov so skutočnosťami, na ktoré treba pamätať pri práci v zahraničí a o rizikách s tým spojenými. Žiaci si so záujmom pozreli dokumentárny film – reálne príbehy 4 ľudí, ktorí sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi.

• "DOD 2024"

Súkromná stredná odborná škola v Dolnom Kubíne,

srdečne pozýva všetkých priateľov, známych aj širokú verejnosť

na návštevu našej školy dňa 02.02.2024.

• Vianočné štvrtkové dielne podfarbené koledami, prevoňané čerstvými oblátkami a punčom mali svoje čaro. Žiaci spolu s učiteľmi vytvárali vianočné ozdoby z dreva, papiera, špagátov a skla, plietli náramky šťastia a pochutnávali si na čerstvo upečených oblátkach a ovocnom punči. Z vlastnoručne vyrobených výrobkov mali všetci nesmiernu radosť. Športovo zdatnejší sa zúčastnili stolnotenisového turnaja (žiaci verzus učitelia). Všetci účastníci boli odmenení, víťazi dostali diplom.

• Dňa 19.12.2023 sa žiaci z odboru stolár a operátor drevárskej a nábytkárskej výroby zúčastnili odbornej exkurziíi vo firme OKNOTYP, s. r. o. v Tvrdošíne. Táto rodinná firma má viac ako 30 ročné skúsenosti, venuje sa hlavne výrobe drevených a drevo hliníkových okien, interiérových a vchodových dverí, schodov a schodíšť. Žiaci získali nové vedomosti, ktoré môžu využiť v praxi.

• Zapojili sme sa do projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok", počas novembra a decembra sme zbierali dobrovoľné materiálne príspevky do krabičiek od topánok. Počas návštevy kaderníckeho salóna klientov Centra sociálnych služieb Brezovec v Dolnom Kubíne, ktorá sa uskutočnila 15.12.2023, naši žiaci odovzdali seniorom 19 pripravených balíčkov, aby im tak spríjemnili vianočné sviatky. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli akoukoľvek drobnosťou.

• V rámci programu Oravská raketa žiaci IV.A triedy vypracovali projekt s názvom Vianoční upíri, ktorý je zameraný na dobrovoľné darovanie krvi a na zvýšenie osvety o dobrovoľnom darcovstve krvi. Nakoľko je darovanie krvi podmienené vekom (18+), projekt je rozdelený na niekoľko termínov. Prvého termínu dobrovoľného darovania krvi sa zúčastnilo 7 dospelých žiakov – prvodarcov spolu s 3. zamestnancami školy, ktorí patria medzi pravidelných darcov krvi. Krv darovali v Hematologicko - transfuziologickom oddelení DONsP v Dolnom Kubíne. Všetkým ďakujeme za účasť.

• Aj tento rok sa konala kadernícko - kozmetická súťaž na tému "ŠTYRI ROČNÉ OBDOBIA". Súťažiace si dali naozaj záležať. Účesy, líčenie a doplnky boli dokonalé. Víťazkám gratulujeme, želáme im veľa úspechov v ďalšej tvorbe. Dievčatá boli odmenené diplomom a peknými cenami. Ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Stužková slávnosť je udalosť, ktorá má mať v našich spomienkach trvalú hodnotu, pretože je jedinečnou udalosťou. Je miestom, kde atmosféra dýcha krásnymi vôňami, elegantnými šatami, dobrou náladou, úsmevmi na tvárach, ale aj očakávaním, ako to všetko dopadne. Zelená stužka predstavuje nádej, ktorá má pomôcť študentom prejsť maturitnou skúškou.

Dňa 8.12.2023 sa uskutočnilo slávnostné stužkovanie II.N triedy, odbor vlasová kozmetika. Triedna učiteľka za prítomnosti „krstnej“ pripla dievčatám zelené stužky. Dievčatá z nadstavbového štúdia si pripravili pohostenie a spolu s ostatnými učiteľmi si zaspievali pieseň Gaudeamus igitur. Na záver spoločným prípitkom sme dievčatám popriali veľa úspechov k blížiacej sa maturitnej skúške.

• Súkromná stredná odborná škola
    SNP 1202/14